Zimní škola v přírodě

Zimní škola v přírodě

Začátkem února jsme se vydali se 40 čtvrťáky a páťáky na zimní školu v přírodě na Tři Studně na Vysočině. V místě tzv. Fryšavského ledovce je pravděpodobnost poznání pravé zimy opravdu vysoká, přesto letošní předpovědi nevěštily nic pozitivního.

V pondělí jsme přijeli do typického podzimního počasí s drobným deštěm. Při vycházce do okolí jsme zahlédli i dvě hromady sněhu, z každé se daly udělat tak dvě sněhové koule :-) Mělo to ale i drobná pozitiva. Po překonání podmáčené louky si děti snadněji představovaly, jaké obtíže zažila zubří rodina, když ji věstoničtí lovci zahnali do bažin. Večer se rozpršelo, ale mezi kapkami deště se začaly objevovat první vločky.

V úterý jsme se probudili do jiného světa. Všude kolem penzionu bylo 10 cm nového sněhu, který dál vytrvale přibýval, což jsme podpořili rituálem dobrého počasí, který všechny naučila návštěva z pravěku - starý Huňáč.

Od středy už začala pravá zimní pohádka. Mrzlo, sníh se jiskřil ve slunečních paprscích, děti mohly využít sněhových lopat a pekáčů. Jen sněhové sochy pravěkých zvířat se nám z přemrzlého sněhu  vymodelovat nedařilo a nedařilo.

V pátek jsme se sbalili, naposledy sjeli na lopatách svah a odjeli domů. 

Večer přišla obleva, o víkendu sníh roztál.

Díky moc, Huňáčův rituále...