Letní kemp v Borkovanech

  Na počátku července se konal letní kemp v Borkovanech, kterého se zúčastnilo celkem 16 dětí. Hlavním námětem těchto prázdninových dní bylo seznámit se s životem pravěkých lovců. Na několik dní jsme se proto přenesli do časů dávno minulých, do časů, kdy čas určovalo slunce, teplo dodával oheň,… chcete vědět víc?

Jak to vypadá s jarem?

V posledních dnech se nás ptají zástupci škol, jak to vypadá s pořádáním akcí na jaře. Budou školy v přírodě? Bude možné se hlásit na školní výlety? A co sportovní kurzy? Situace ohledně pořádání akcí je nepřehledná, podle aktuálního PSA bude možné vyjet se třídou v případě, že dosáhneme na 1.… chcete vědět víc?

Díky moc

Na našich akcích je nám ctí spolupracovat s desítkami věčně mladými lidmi, kteří na akcích působí jako instruktoři či zdravotníci. Snažíme se jim vytvořit co nejsilnější podporu, školíme je, dáváme podklady k jednotlivým programům, sdílíme zkušenosti a chválíme je.  Přímo v terénu je už ale vše jen… chcete vědět víc?

Podzimní akce pro školy

    Letošní podzim bude pro nás náročnější než v minulých letech, protože k tradičním adaptačním kurzům a školám v přírodě se přidaly akce, které jsme museli přeložit z jarních měsíců. Věříme, že ani současná situace s nemocí Covid - 19 nezkalí příjemné chvíle, které na našich akcích děti… chcete vědět víc?

Zimní škola v přírodě

Začátkem února jsme se vydali se 40 čtvrťáky a páťáky na zimní školu v přírodě na Tři Studně na Vysočině. V místě tzv. Fryšavského ledovce je pravděpodobnost poznání pravé zimy opravdu vysoká, přesto letošní předpovědi nevěštily nic pozitivního. V pondělí jsme přijeli do typického podzimního počasí… chcete vědět víc?

Výlet na Chřiby

V prvním zimním víkendu se konala víkendová akce pro rodiny s dětmi v přírodním prostředí chřibských lesů. Ubytováni jsme byli na Vagonu, romantickém místě v areálu bývalého lomu u Lískovce. Hned po příjezdu nás čekala dvě překvapení. Majitelé chaty, T. O. Chřiby, nainstalovali na střechu dva… chcete vědět víc?